Hasta Hakları Platformu Eğitim – 26 Ocak 2019

Hasta Hakları Platformu Eğitim – 26 Ocak 2019

Platformumuz, “HASTA HAKLARI VE FARKINDALIK PROJESİ” kapsamında 26 Ocak 2019 tarihinde Kanserle Yaşayan Bireyler ve Hasta Hakları Eğitimi’ni gerçekleştirdi. Platformumuzu oluşturan Derneklerin üyelerinin savunuculuk kapasitesinin artırılması için verilen eğitime … kişi katıldı.

Platformumuzun Başkanı Doç. Dr. Gürkan Sert’in koordinatörlüğünde yürütülen eğitim de sağlık hukuku alanında uzmanlıkları bulunan Av. Sakine Biset Ekinci, Av. Çağrı Şükrü Uluslu, Av. Öncel Onur Akbaş, Av. Volkan Yalçınkaya, Av. Rojda Yıldız; Kanserle yaşayan bireyler açısından aydınlatılmış onam, özel hayatın gizliliği hakkı, kanserle yaşayan bireylerin tedaviye erişimi ve ek ödemeler, Kanaserle yaşayan bireyler ve sağlık raporları başlıklarında eğitim verdi.  Ayrıca eğitimde tüm eğitimcilerin katılımcılar ile ortak gerçekleştirdiği kanser ve hasta hakları ile ilgili yargı kararları ve örnek olayların çözümlendiği interaktif bir oturuma yer verildi.

Platformumuza üye derneklerin gönüllü üyelerinin kanserle yaşayan bireylerin hakları konusunda savunuculuk kapasitelerinin artırılması eğitimi ile kanserle ilgili hasta derneklerinin deneyim paylaşımını da kolaylaştıracak önemli bir adım oluşturdu.